Kontaktoplysninger

Ledelse

Per Saaby

Per Saaby

Direktør AlleKan ApS

Cand. Mag i pædagogik.

Telefon: 42 39 24 33

E-mail: stu@fountain-house.dk

Casper Jensen

Casper Jensen

Udviklingskonsulent

Cand. Mag. i Filosofi, Systemisk ledelse/Eksistentiel oplevelsesorienteret Psykoterapeut.

Telefon: 53 50 38 15

E-mail: casper@fountain-house.dk

Stine Hellesen

Stine Hellesen

Skoleleder

Professionsbachelor i ernæring og sundhed/Master i specialpædagogik/Diplom i ledelse

Telefon: 42 37 19 12

E-mail: stine@fountain-house.dk

Administration

Michael Plum

Michael Plum

Bogholder

Mere end 20 års erfaring inden for den finansielle sektor.

Telefon: 3137 5194

E-mail: bogholderi-stu@fountain-house.dk

Altmuligmand

Henrik Kisbye

Henrik Kisbye

Altmuligmand

Altmuligmand, køkken og indkøb

Telefon: 31 58 48 55

E-mail: Henrik@fountain-house.dk

Uddannelsesvejledere

Birgit Bryld Nielsen

Birgit Bryld Nielsen

Uddannelsesvejleder & Praktik konsulent

Folkeskolelærer/Diplom i uddannelses- erhvervs- og karrierevejledning/ Specialpædagogisk grunduddannelse.

Telefon: 53 65 65 13
E-mail: birgit@fountain-house.dk

Christel Klyver

Christel Klyver

Uddannelsesvejleder & Praktik konsulent

Cand. Merc i Human Ressource Management/Diplom i uddannelses- erhvervs- og karrierevejledning/Coach uddannelse.

Telefon: 31528106

E-mail: Christel@fountain-house.dk

Mia Grunvad Nielsen

Mia Grunvad Nielsen

Uddannelsesvejleder & Praktik konsulent

Folkeskolelærer/PD i specialpædagogik. 

Telefon: 31546769
E-mail: Mia@fountain-house.dk

Åbningstider

Mandag-torsdag kl. 8.30-16.00 og fredag kl. 8.30-15.00

Digital post for myndigheder

Alle myndigheder kan skrive sikkert til Fontanaskolens hoved postkasse via virk.dk CVR: 43207423                                                                                        

Sikker mail via Outlook 365 exchange

Alle medarbejder på Fontanskolen STU har sikkermail 

Kort til Fontanskolen STU

Rute fra metro st. til Fontanaskolen STU